Recent News
Zakończenie związku

Gotowość do zakończenia związku

Romantyczne poświęcenie jest idealizowane w naszej kulturze. Pokaż mi prawie każdy film z romansem w centrum, a na pewno pojawi się w nim zdesperowana i potrzebująca postać, która traktuje siebie jak psie gówno w imię tego, że jest w kimś zakochana.

Prawda jest taka, że nasze standardy dotyczące tego, czym powinien być „udany związek” są dość mocno spaprane. Jeśli związek się kończy, a ktoś nie jest martwy, to postrzegamy go jako porażkę, niezależnie od emocjonalnych lub praktycznych okoliczności obecnych w życiu tej osoby. I to jest trochę szalone.

Romeo i Julia została pierwotnie napisana jako satyra, aby reprezentować wszystko, co jest złe w młodej, romantycznej miłości i jak irracjonalne przekonania na temat związków mogą sprawić, że zrobisz głupie gówno, takie jak picie trucizny, ponieważ twoi rodzice nie lubią rodziców jakiejś dziewczyny.

Ale jakoś tak się stało, że zaczęliśmy myśleć o tej sztuce jako o romansie. To właśnie ten rodzaj irracjonalnej idealizacji prowadzi ludzi do pozostania z partnerami, którzy traktują ich jak gówno, do rezygnacji z własnych potrzeb i tożsamości, do robienia z siebie męczenników, którzy są wiecznie nieszczęśliwi, do tłumienia własnego bólu i cierpienia w imię utrzymania związku „dopóki śmierć nas nie rozłączy”.

Czasami jedyną rzeczą, która może sprawić, że związek będzie udany, jest zakończenie go w odpowiednim momencie, zanim stanie się zbyt szkodliwy. A gotowość do tego pozwala nam ustanowić niezbędne granice, aby pomóc sobie i naszemu partnerowi rozwijać się razem.

Strzelaj do siebie, aby cię kochać; gdybym kochała siebie, strzelałabym do ciebie.

-Marilyn Manson

„Until death do us part” jest romantyczne i wszystko, ale kiedy czcimy nasz związek jako coś ważniejszego niż my sami – ważniejszego niż nasze wartości, niż nasze potrzeby i wszystko inne w naszym życiu – tworzymy chorą dynamikę, w której nie ma odpowiedzialności.

Nie mamy powodu, aby pracować nad sobą i rozwijać się, ponieważ nasz partner musi być tam bez względu na wszystko. A nasz partner nie ma powodu, aby pracować nad sobą i rozwijać się, ponieważ będziemy tam bez względu na wszystko. To wszystko zaprasza do stagnacji, a stagnacja równa się nieszczęściu.

Odczuwanie przyciągania do osób spoza związku

Jedną z psychicznych tyranii, z którymi mamy do czynienia w nieszczerym związku, jest sytuacja, w której każda łagodnie emocjonalna lub seksualna myśl, która nie dotyczy partnera, równa się zdradzie stanu.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *