Recent News
Pantery

Niektóre z zachowanych w ostatnim roku nieruchomości mają kluczowe znaczenie dla przemieszczania się panter, jak Chaparral Slough, chroniony przez służebność ochrony. Ten kawałek rancza na północny wschód od Labelle na Florydzie, o długości 11 mil i szerokości jednej mili, zapewnia łączność między chronionymi obszarami na południe od rzeki i obszarami na północ, gdzie ostatnio zauważono pantery, w tym Fisheating Creek, gdzie stanowy biolog Brian Kelly twierdzi, że widział samicę pantery.

Ta nieruchomość, należąca do lokalnej rodziny, była na liście oczekujących na ochronę od dziesięcioleci, mówi Lindsay Stevens, która nadzoruje nabywanie ziemi i politykę dla Nature Conservancy na Florydzie. Finansowanie i rozmach ustawy Florida Wildlife Corridor Act pomogły to umożliwić – mówi.

Inna nieruchomość, zwana Crippen Ranch, to 615-akrowa posiadłość wykorzystywana obecnie do celów rolniczych i polowań rekreacyjnych. Przylega do Parku Stanowego Kissimmee Prairie Preserve, który składa się z łąk, które kiedyś pokrywały dużą część stanu – i które dobrze zarządzane rancza pomagają zachować, mówi Traci Deen, prezes i dyrektor generalny Conservation Florida, grupy, która pomogła zorganizować służebność na tej działce. Ta działka i przyległe obszary są domem dla wróbli polnych, jednego z najbardziej zagrożonych ptaków w stanie.

Większość z ostatnio chronionych nieruchomości znajduje się w południowo-środkowej i południowo-zachodniej Florydzie, choć dwie z nich to lasy w Panhandle, gdzie żyją latawce jaskółcze ogony i czarne niedźwiedzie. Departament Ochrony Środowiska i jego program „Florida Forever” jest źródłem finansowania wielu służebności i przejęć, wraz ze stanowym Departamentem Rolnictwa i Usług Konsumenckich Programu Ochrony Ziem Wiejskich i Rodzinnych. Niektóre agencje federalne i regionalne, w tym lokalne okręgi wodne, również się do tego przyczyniły.

Pole i strumień

Ochrona ziemi w wodach głównych Everglades, rozległego obszaru, który rozciąga się od Orlando na północy do dużej części południowej Florydy, jest przedmiotem szczególnej uwagi obrońców przyrody, ponieważ taka ziemia umożliwia przepływ wody na południe. Ta hydrologiczna łączność została poważnie ograniczona w ostatnim stuleciu, jednak urzędnicy pracują nad cofnięciem błędów z przeszłości i ochroną większej ilości terenów przed zabudową.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *