Recent News
Utrzymanie zdrowego związku

Czasami, próbując rozwiązać konflikt może stworzyć więcej problemów niż naprawia. Niektóre bitwy po prostu nie są warte walki. I czasami, najbardziej optymalna strategia związku jest jedna z żyć i pozwolić żyć.

Gotowość do zranienia uczuć drugiej osoby

Moja żona spędza dużo czasu przed lustrem, ponieważ zależy jej na tym, jak wygląda. W nocy przed naszym wyjściem często wychodzi z łazienki po godzinnej sesji makijażu/włosów/ubrań/whatever-women-do-in-there i pyta mnie jak wygląda. Zazwyczaj jest cudowna, ale co jakiś czas próbuje zrobić coś nowego z włosami albo ma na sobie parę butów, które jakiś krzykliwy projektant mody z Mediolanu uznał za awangardowe. I to po prostu nie działa.

Kiedy jej to mówię, zwykle się wkurza. I kiedy maszeruje z powrotem do szafy, aby wszystko przerobić i sprawić, że spóźnimy się o 30 minut, wypowiada kilka czteroliterowych słów (na szczęście są po portugalsku), a czasem nawet rzuca kilka z nich w moją stronę.

Mężczyźni często kłamią w takiej sytuacji, aby uszczęśliwić swoje dziewczyny/żony. Ale ja nie. Dlaczego? Ponieważ uczciwość w moim związku jest dla mnie ważniejsza niż dobre samopoczucie przez cały czas. Ostatnią osobą, przy której powinienem się cenzurować, jest kobieta, którą kocham.

Na szczęście jestem żonaty z kobietą, która zgadza się, że zawsze powinniśmy być szczerzy. Czasami wyzywa mnie od bzdur i jest to jedna z najważniejszych cech, które oferuje mi jako partnerowi. Jasne, moje ego zostaje posiniaczone, a ja jęczę, narzekam i próbuję się kłócić, ale kilka godzin później zazwyczaj wracam nadąsany i przyznaję, że miała rację i cholera jasna, dzięki niej stałem się lepszym człowiekiem, mimo że nienawidziłem słuchać jej prawdomówności w tym czasie.

Gdy nasz najwyższy priorytet jest zawsze robić myself czuć dobrze, lub zawsze robić nasz partnerowi czuć dobrze, then więcej często niż nie kończy nikt czuć dobrze. I nasze relacje rozpadają się bez nas nawet wiedząc o tym.

Ważne jest, aby zrobić coś ważniejszego w swoim związku niż tylko uczynienie siebie nawzajem czuć się dobrze przez cały czas. Dobre samopoczucie – zachody słońca i szczeniaki – zdarzają się wtedy, gdy załatwiasz ważne sprawy: wartości, potrzeby i zaufanie.

Jeśli czuję się tłamszony i chcę mieć więcej czasu sam na sam, muszę być w stanie powiedzieć to bez obwiniania jej, a ona musi być w stanie usłyszeć to bez obwiniania mnie, pomimo nieprzyjemnych uczuć, jakie to może wywołać. Jeśli czuje, że jestem zimny i nie reaguję na nią, musi być w stanie powiedzieć to bez obwiniania mnie, a ja muszę być w stanie usłyszeć to bez obwiniania jej, pomimo nieprzyjemnych uczuć, jakie to może wywołać.

Te rozmowy są kluczowe, jeśli chcemy utrzymać zdrowy związek, taki, który spełnia potrzeby obu osób. Bez nich tracimy kontakt ze sobą.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *