Recent News
Wartości poważniejsze niż pieniądze

Zdrowie

Co jest do zrobienia z milionem dolarów pod nazwiskiem, jeśli twoje ciało nie jest uwarunkowane na przygody? Nieprzespane noce i nadgodziny w celu uzyskania dodatkowego dochodu nie są warte konsekwencji, które często wymagają wizyt w szpitalu i połogu.

Żadna ilość botoksu nie przywróci ci młodzieńczego blasku i wcześniejszych lat.

Najbardziej będzie to zrobić, to zachować swój wygląd zewnętrzny. Może sprawić, że będziesz teraz wyglądać bosko, ale nawet najdroższe liftingi twarzy są ulotne – i na pewno staną się obwisłe.

„Za pieniądze nie można kupić zdrowia, ale zadowoliłabym się wózkiem inwalidzkim wysadzanym diamentami”. – Dorothy Parker

Przyjaźń

Niektórzy ludzie są przyjaciółmi z tobą tylko ze względu na twoją wartość netto.

Ale ci, którzy są prawdziwymi przyjaciółmi, to ci, którzy byli tam, gdy ledwo wyrobiłeś sobie nazwisko. Pieniądze mogą uczynić twoją przyjaźń bardziej przygodową i ekscytującym wydarzeniem. Jak jesteś pewien, że ludzie, których uważasz za swoich przyjaciół teraz, nadal będą tam, gdy wrócisz do bycia tylko przeciętnym Joe, chociaż? Prawdziwi przyjaciele cenią twoją wartość bez względu na wartość netto.

Wiedza

Pieniądze są tym, co dostaje cię przez college i pomaga kształtować swoją karierę.

Nie ma znaczenia, czy idziesz do najbardziej prestiżowej uczelni lub są zapisane w jednym z bardziej popularnych kierunków. Kupowanie drogi przez edukację może zaprowadzić Cię tylko tak daleko. Pieniądze mogą wyposażyć Cię w najnowsze nowinki technologiczne, książki i najlepszych nauczycieli. Ale nie kupią talentu i mądrości. Twoje zaplecze finansowe istnieje tylko po to, by pielęgnować twój już istniejący intelekt. To proces, którego nikt poza Tobą nie może kontrolować.

Wiedza to jedna rzecz, której pieniądze nie mogą kupić.

Maniery i szacunek

Możesz zatrudnić trenera życia, asystenta, a nawet otoczyć się „najmilszymi” ludźmi, ale intencje zmiany siebie na lepsze muszą autentycznie pochodzić z wewnątrz.

Wielu zamożnych ludzi zapomina o manierach, kiedy już ugruntują swoje nazwisko w jakiejś branży. Są też tacy, którym wystarcza to, co niezbędne, ale mają dobre maniery i szanują każdego.

Twoje bogactwo może sklasyfikować cię jako wszechstronnego VIP-a, ale nie oznacza to automatycznie, że masz klasę. Maniery są jedną z ważnych rzeczy, których nie można kupić za pieniądze.

„Mówię do każdego w ten sam sposób, niezależnie od tego, czy jest to śmieciarz, czy prezydent uniwersytetu”. – Albert Einstein

Humor

Poczucie humoru jest bezcenne. Jeśli chodzi o randki, ten aspekt jest zazwyczaj deal breakerem.

Dlaczego jesteś nawet w związku, jeśli nie możesz się śmiać z (i na) swoim partnerem?

Zdolność do śmiania się z siebie jest jednym ze sposobów, aby przejść przez najbardziej żenujące i stresujące chwile.

„Musisz mieć poczucie humoru, aby zachować zdrowy rozsądek”. – Lance Bass

Pieniądze mają znaczenie: ale jest mnóstwo rzeczy, których pieniądze nie mogą kupić

Nadal dobrze zarządzaj swoimi finansami i używaj ich do zabezpieczenia swojego stylu życia.

Pieniądze są niezbędne, ale to NIE wszystko. Nie chodzi o to, że prosimy Cię o rezygnację ze wszystkiego, co posiadasz, aby żyć z najprostszymi potrzebami.

Żyj wygodnie, a nie obskurnie. Są one darmowe – i mogą przynieść Ci szczęście i radość.

Radość pochodzi od greckiego słowa „chara”, które oznacza „być niezmiernie szczęśliwym” – jest to postawa serca. Szczęście jest tylko tymczasowe i zależy od czynników zewnętrznych.

Pieniądze są tylko narzędziem, środkiem do celu. Zamiast tęsknić za większym bogactwem, szukajmy radości. Są rzeczy, których nie da się kupić za pieniądze.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *